Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Επέστρεψε στη Β’ Εθνική ο Αγρ.Αστέρας!

Κέρδισε εκτός έδρας τον Ηρακλή Λάρισας με 3-1

Στην Β’Εθνική κατηγορία επέστρεψε ο Αγροτικός Αστέρας μετά την εκτός έδρας νίκη στη Λάρισα με τον τοπικό Ηρακλή.

Ο Αγροτικός Αστέρας επικράτησε με σκορ 3-1 επί του Ηρακλή Λάρισας και πήρε το εισιτήριο για την Β’Εθνική μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση των play off. Οι “σταχυοφόροι” άνοιξαν το σκορ 1-0 στο 24ο λεπτό, ενώ πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στο 34′ (2-0) που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής Λάρισας μπήκε ξανά στο παιχνίδι αφού μείωσε σε 2-1 στο 57ο λεπτό αλλά οι παίκτες του Κώστα Γαλτσίδη κλείδωσαν το τρίποντο (3-1) στο 72′ και την άνοδο στην δεύτερη κατηγορία.

Μετά το τελευταίο σφύριγμα οι παίκτες έγιναν “ένα” με τους φιλάθλους του Αγροτικού Αστέρα που βρέθηκαν στις κερκίδες του “AEL FC ARENA”

Πηγή φωτογραφίας: Ανεστης Τσιτενιδης