Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Γ’ Εθνική: Ήττες για Αγροτικό Αστέρα, ΑΕ Ευόσμου και Μακεδονικό

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Καμιά ομάδα από την Δ.Θεσσαλονίκη δεν μπόρεσε να γευτεί τη χαρά της νίκης στην 13η αγωνιστική καθώς Αγροτικός Αστέρας, ΑΕ Ευόσμου και Μακεδονικός ηττήθηκαν, εκτός από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων που πήρε την νίκη στα χαρτιά με 0-3 επί της Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου διότι η ομάδα δεν κατέβηκε στην αναμέτρηση και σε όλο το πρωτάθλημα.

Ήττα σοκ με 1-0 για την ΑΕ Ευόσμου εκτός έδρας με το Διδυμότειχο για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου. Γκολ από τα αποδυτήρια δέχτηκε η ΑΕ Ευόσμου στο Διδυμότειχο με την τοπική ομάδα να ανοίγει το σκορ 1-0 στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Τη στιγμή που οι παίκτες του Κορμάρη, ανέβασαν στροφές και δημιούργησαν ευκαιρίες, ήρθε στο χειρότερο σημείο το 2-0 στο 35′ λεπτό από τον Λίτσκα που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν αντέδρασαν καθόλου και υπέστησαν την ήττα από το 14ο Διδυμότειχο.

Για ακόμη μια αγωνιστική από το ημίχρονο βρέθηκε να χάνει ο Αγροτικός Αστέρας στο Κιλκίς με την Αναγέννηση Πλαγιάς, καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και να πάρουν κεφάλι στην αναμέτρηση. Στην επανάληψη, πέτυχαν και τρίτο τέρμα και το μόνο που έκαναν οι «πράσινοι» ήταν να μειώσουν σε 3-1 με τον Σαπουντζή που ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Σε μπελάδες βρίσκεται ο Μακεδονικός, μετά την σημερινή ήττα με 1-0 εκτός έδρας με την Νίκη Αγκαθιάς. Χωρίς κάποια φάση ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Νίκη Αγκαθιάς και Μακεδονικό. Στην επανάληψη πριν την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζυγκερίδη. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αλλά δεν ήταν αρκετό για τους παίκτες του Παντζιαρά.

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων κέρδισε στα χαρτιά με 0-3 την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και πήρε το πιο εύκολο τρίποντο.