Γ’ Εθνική: Λευκή ισοπαλία για Αγροτικό Αστέρα

Published

on

Κόλλησε στο 0-0 στον Εύοσμο ο Αστέρας με την Αλεξανδρούπολη

Ο Αγροτικός Αστέρας υποδέχτηκε τον ΠΟ Αλεξανδρούπολης στο “Δημήτρης Κοντικάκης” στον Εύοσμο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικης και αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα 0-0 χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει μόνος πρώτος στη βαθμολογία.

Οι “πράσινοι” απο την αρχή της αναμέτρησης είχαν την υπεροχή, δημιούργησαν φάσεις αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πετύχουν το “χρυσό” γκολ, να πάρουν τη νίκη και να ανέβουν πρώτοι στην βαθμολογία του ομίλου.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να αποτρέψουν κάποια επικίνδυνη επίθεση μπροστά από τις δύο εστίες με την ανάπαυλα το σκορ να γράφει 0-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Αγροτικός Αστέρας μπήκε καλύτερος απείλησε πολλές φορές την εστία των φιλοξενούμενων αλλά ο ΠΟ Αλεξανδρούπολης παράχθηκε πολύ καλά στημένος στον αγωνιστικό χώρο, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της ισοπαλίας.