Αθλητικά

Γ’ Εθνική: Τρίποντο «ανάσα» για την ΑΕ Ευόσμου

Published

on

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τους «Μπλαουγκράνα» που έβαλαν φωτιά στην βαθμολογία

Επιτέλους νίκη για την ΑΕ Ευόσμου, που επιβλήθηκε με 1-0 εντός έδρας τον Ελπίς Σαπών για την εξ’ αναβολής 4η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Μια νίκη αφιερωμένη στους ατυχούς ποδοσφαιριστές της ομάδας που βρίσκονται σε αποθεραπεία μετά από δύσκολους τραυματισμούς.

Η ΑΕ Ευόσμου ξεκίνησε νωθρά την αναμέτρηση με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως ιδιαίτερη ευκαιρία και τις δύο ομάδες να αναχωρούν για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο άνοιξε ιδανικά για τους «Μπλαουγκράνα», καθώς άνοιξαν το σκορ 1-0 με «κεραυνό» από τον Πολιανίδη στο 49ο λεπτό. Ό,τι κι αν επιχείρησε ο Βασίλης Χαριτόπουλος από τον πάγκο, θέλοντας να ισοφαρίσει και να γυρίσει το παιχνίδι, το ματς φάνταζε με χαμένη παρτίδα για τους φιλοξενούμενους που αρκέστηκαν σε ορισμένες υποψίες… ευκαιριών, με την ΑΕ Ευόσμου να μοιάζει μέχρι τέλους ιδιαίτερα απειλητική και να πανηγυρίζει το δεύτερο τρίποντο φέτος.

Το μόνο που μπόρεσε ο Ελπίς Σαπών ήταν κάποιες ευκαιρίες αλλά όλα είχαν ήδη κριθεί, με τους γηπεδούχους να απομακρύνονται από τις τελευταίες θέσεις. Επόμενη αναμέτρηση για την ΑΕ Ευόσμου, με την Αναγέννηση Θαλασσιάς εντός έδρας την Κυριακή, 9 Μαΐου, στις 17:00.