Νίκη στο «κάστρο» του ο Αγροτικός Αστέρας

Published

on

Με το δεξί οι «σταχυοφόροι» στο κάστρο του Ευόσμου

Ο Αγροτικός Αστέρας με τη δύναμη του δημοτικού γηπέδου και την στήριξη του κόσμου του πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Προοδευτικής στον Εύοσμο και μπήκε με το δεξί στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για τα μπαράζ ανόδου στη Super League 2.

Οι «σταχυοφόροι» επικράτησαν με 1-0 για την πρώτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου και φάνηκε ότι το κάστρο του Ευόσμου θα είναι το δυνατό χαρτί.

Οι παίκτες του Κώστα Γαλτσίδη άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό, όταν από σέντρα του Ευθυμιάδη ο Μελισσόπουλος πετάχτηκε μπροστά από την άμυνα των φιλοξενούμενων και έκανε το 1-0. Ο Αγροτικός Αστέρας είχε πολλές ευκαιρίες για να σημειώσει και δεύτερο γκολ, όμως η άμυνα της Προοδευτικής είχε στηθεί πολύ σωστά στον αγωνιστικό χώρο και δεν επέτρεψε τους επιθετικούς του Αγροτικού να απειλήσουν με κάποιο σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και απείλησαν την εστία του Στρατηλάτη, χωρίς να μπορέσουν να ισοφαρίσουν, με τον Αγροτικό Αστέρα να σημειώνει την πρώτη νίκη, καθώς στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης στον Εύοσμο κύλησαν χωρίς κάτι αξιόλογο και το σφύριγμα της λήξης βρήκε νικητή τον Αγροτικό Αστέρα.

Μάλιστα, δεν έλειψαν και τα παρατράγουδα, καθώς οι λιγοστοί φίλαθλοι της Προοδευτικής με το σφύριγμα εκτόξευσαν φωτοβολίδα στην κερκίδα του Αγροτικού Αστέρα, όμως άμεση ήταν η επέμβαση της ΕΛΑΣ για να μην ξεφύγει ο έλεγχος και χαλάσει αυτή η υπέροχη ατμόσφαιρα των φιλάθλων του Αγροτικού Αστέρα.

Από την άλλη ο Μακεδονικός ηττήθηκε με 1-0 στο 90″ εντός έδρας από την Παναχαϊκή και μπήκε με το αριστερό στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για τα μπαράζ ανόδου στη Super League 2.

Δείτε ΕΔΩ βίντεο από την είσοδο των ομάδων.