Connect with us
Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Ο διαιτητής άργησε …25′ να σφυρίξει το ματς του Αγροτικού Αστέρα με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Published

on

‘Ηττα του Αγροτικού Αστέρα με 2-0 την 9η εξ αναβολής αναμέτρηση της Γ’ Εθνικής κατηγορίας

Με καθυστέρηση 25 λεπτών άρχισε ο αγώνας του Ποσειδώνα Μηχανιώνα με τον Αγροτικό Αστέρα για την 9η εξ αναβολής αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, λόγω καθυστέρησης του διαιτητή να φτάσει στο γήπεδο και με τους παίκτες να περιμένουν στα αποδυτήρια.

Ο αγώνας που ήταν προγραμματισμένος στις 5 το απόγευμα και ξεκίνησε στις 5:25 είχε πολύ σκληρές «μάχες» από τους παίκτες και των δύο ομάδων με έντονα μαρκαρίσματα. Η αναμέτρηση είχε εκατέρωθεν φάσεις και όμορφες δημιουργίες με τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας να έχει κλείσει στα καρέ τους «σταχυοφόρους» που δεν μπορούσαν μέχρι το 30ο λεπτό να απειλήσουν τους γηπεδούχους.

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο η Μηχανιώνα, καθώς ο Χριστοδουλίδης άνοιξε με κεφαλιά το σκορ 1-0 στο 43′.

Χωρίς αλλαγές παρατάχθηκαν οι ομάδες για τη συνέχεια της αναμέτρησης, με τον Αγροτικό Αστέρα να μπαίνει καλύτερα και να χάνει μοναδική ευκαιρία στο 56′ με τον Ματζίρη να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και στο 60′ με πλασέ του Ξανθόπουλου έφτασαν κοντά στο 2-0 αλλά ο Ψωμιάδης αντέδρασε και έδιωξε σε κόρνερ. Στο 93′ ο Αζούνης τελείωσε τον αγώνα, καθώς έγραψε το τελικό 2-0 και χάρισε την πολύτιμη νίκη στον Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Πλέον, ο Αγροτικός Αστέρας απέχει έξι βαθμούς από τον πρωτοπόρο Ποσειδώνα Μηχανιώνας με την συνέχεια να είναι πολύ δύσκολη για την ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη, καθώς οι «σταχυοφόροι» θέλουν το απόλυτο στις επόμενες 4 αναμετρήσεις και ταυτόχρονα γκέλα του Ποσειδώνα.