Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Πρώτη ήττα για Μακεδονικό. Έχασε ξανά ο Ηρακλής Αμπελοκήπων

Κερδισμένος στην πέμπτη αγωνιστική ο Αγροτικός Αστέρας

Για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’Εθνικής ο απολογισμός για τις ομάδες της δυτικής Θεσσαλονίκης ήταν μία νίκη, μία ήττα και μία ισοπαλία. Ο Αγροτικός Αστέρας καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο τον Ορφέα Ξάνθης και κέρδισε με 4-1, ενώ ο Μακεδονικός υπέστη την πρώτη ήττα στην Πέλλα από την Θύελλα Σαρακηνών και ο Ηρακλής Αμπελοκήπων υπέστη ήττα σοκ με 2-0 από τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων Ημαθίας

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για τον Μακεδονικό εκτός έδρας με 1-0 από την Θύελλα Σαρακηνών, μετά από το τέσσερα στα τέσσερα. Οι πράσινοι δέχτηκαν στο 16ο λεπτό το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με τον Γιάννη Γκέσιο να πλασάρει από κοντά. Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού, οι παίκτες του Γιώργου Αμανατίδη είχαν κλείσει στα καρέ τους γηπεδούχους, όμως η Θύελλα Σαρακηνών παρότι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής άντεξαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Ήττα σοκ υπέστη ο Ηρακλής Αμπελοκήπων από τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων με σκορ 2-0, αδυνατώντας να σηκώσει κεφάλι εδώ και τρεις αγωνιστικές. Η ομάδα των Αμπελοκήπων συμπλήρωσε τρεις ήττες σε πέντε αγωνιστικές και απομακρύνεται συνεχώς από τις πρώτες θέσεις που είχε θέσει ως στόχο.

Χτες ο Αγροτικός Αστέρας είχε εύκολο απόγευμα αφού επικράτησε με 4-1 τον Ορφέα Ξάνθης στο “Δημήτρης Κοντικάκης”.

Χαρακτήρα έδειξαν οι Ακρίτες Συκεών το σημερινό παιχνίδι με την Ακαδημία Νεάπολης για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣΜ. Παρότι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ ισοφάρισαν με πέναλτι του Νίκου Βασα’ί’τη που κέρδισε με την επιμονή του ο Γιώργος Ματακίδης και επικράτησαν στην τελευταία φάση του ματς και πάλι με τέρμα του Βασαϊτη με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Με αυτό τον τρόπο έκανα το 5×5 στο πρωτάθλημα.