Connect with us

Αθλητικά

ΕΠΣΜ: Το πρόγραμμα αγώνων Κυπέλλου για το Σαββατοκύριακο

Published

on

Ξεκινάει η πρώτη φάση του κυπέλλου «Σταύρος Ρεπανάς»

Στη μάχη ρίχνονται οι ομάδες της δυτικής Θεσσαλονίκης, μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε για το κύπελλο «Σταύρος Ρεπανάς», στο πλαίσιο της ΕΠΣ Μακεδονίας και με τη συμμετοχή 119 ομάδων χωρισμένων σε 31 ομίλους.

Στην πρώτη φάση διεξαγωγής του Κυπέλλου θα συμμετέχουν ξεχωριστά οι ομάδες της Α1 και της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας και ξεχωριστά οι ομάδες της Β’, της Γ’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας και οι ερασιτεχνικές ομάδες των ΠΑΕ.

Οι ομάδες θα δώσουν δύο ή τρεις αγώνες και θα προκριθούν στην επόμενη (β’) φάση οι δύο
πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Στους αγώνες Κυπέλλου οι ομάδες που αγωνίζονται στη Β’ και Γ’ Ερασιτεχνική κατηγορία της Ε.Π.Σ.Μ. έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν χωρίς περιορισμό όποιους ποδοσφαιριστές της δύναμής τους επιθυμούν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων των ομάδων της:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

Ιωνικός – ΜΑΣ Αγχιάλου

Γήπεδο: Ιωνίας (Διαβατών) – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Νταράρας Αθανάσιος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης – Νίκη Ευκαρπίας

Γήπεδο: Θερμαϊκού (χόρτο) – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Λάλλας Κωνσταντίνος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

Ακρίτες Συκεών – ΑΕ Καλλιθέας – Παν. Φανερωμένη

Γήπεδο: ΔΑΚ Συκεών (Νέο) – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Μαυρόπετρος Γεώργιος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

Κανονιέρηδες – ΠΟ Ξηροκρήνης

Γήπεδο: Δημ. Ευόσμου (πλαστικό) – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Μαργαρίτης Κοσμάς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 8ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

ΑΣ Νεάπολης – ΑΕ Φιλύρου

Γήπεδο: Δημ.Νεάπολης (χόρτο) – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Μίχογλου Αθανάσιος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 9ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

ΠΑΟ Ξυλούπολης – Δόξα Ασσήρου

Γήπεδο: Αγίου Βασιλείου – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Ορφανίδης Σωτήριος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 11ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————-

ΠΑΟΚ Σταυρού – Θύελλα Περιστερώνα

Γήπεδο: Σταυρού – ώρα: 17.00

Παρατηρητής: Αλβανός Απόστολος – Γιατρός:Κελεσίδης Β.

Δόξα Αγ.Παύλου – Μελιτέας

Γήπεδο: Αγίου Παύλου – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Μάρκουτη Αικατερίνη

ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ – Αχιλλέας Τριανδρίας

Γήπεδο: Τριανδρίας – ώρα: 17.00

Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Εμμανουήλ – Γιατρός:Ζησόπουλος Κωνσταντίνος

——————————————————————

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 15ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη – Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Γήπεδο: Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) – ώρα: 17.00

Παρατηρητής: Συμεωνίδης Χαράλαμπος – Γιατρός:Μπάνης Δημήτριος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 16ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————-

Ατρόμητος Τριαδίου – Κεραυνός Αγγελοχωρίου

Γήπεδο: Τριαδίου – ώρα: 17.00

– Γιατρός:Κωστόπουλος Μάρκος

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 17ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————-

Αστέρας Ραιδεστού – Αετός Βασιλικών

Γήπεδο: Ραιδεστού – ώρα: 17.00

Παρατηρητής: Βλαχούδης Κωνσταντίνος – Γιατρός:Μπαλίκος Νικόλαος

ΑΝΑΠΛ. ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ: Μεταξάς, Παπαδόπουλος Γ. τ. Ελ.

ΑΝΑΠΛ. ΙΑΤΡΟΙ: Τσαμαντουρίδης Ι., Χορόζογλου Γ., Ρήγκος Δ., Χατζηαθανασίου Γ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement