Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

«Πεντάρα» έριξε η Δόξα Πενταλόφου στον Οδυσσέα Κορδελιού

Σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας των δύο ομάδων

Νίκη με ευρύ σκορ πέτυχε η Δόξα Πενταλόφου καθώς κέρδισε στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας την ομάδα του Οδυσσέα Κορδελιού με το επιβλητικό σκορ 5-1. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής ειδικά στο β’ ημίχρονο, με τους Πενταλοφίτες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες για ένα ακόμα μεγαλύτερο αποτέλεσμα.

Στο α’ ημίχρονο και στο 15′ η Δόξα προηγήθηκε στο σκορ, όταν ο Σεΐζης έβγαλε ωραία σέντρα από τα δεξιά και ο Αγγελής με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 36′ ο Αγγελίδης έβγαλε κάθετη πάσα στον Πότσι που με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό οι Κορδελιώτες μείωσαν το σκορ σε 2-1 με σκόρερ τον Σπυρίδη. Στο 79′ ο Πετριανίδης με πλασέ εντός περιοχής έκανε το 3-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα (81′) ο Πουμπουρίδης με σουτ από τα αριστερά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Στο 86′ ο Γιάννης Σαπάνης με κοντινό σουτ από την μικρή περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 5-1 για την Δόξα.