Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Γ’ Εθνική: Με νίκη έκλεισε τη χρονιά ο Αγροτικός Αστέρας

Για την 15η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος

Με νίκη έκλεισε τη σεζόν ο Αγροτικός Αστέρας, αφού κέρδισε με σκορ 3-2 στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης τον Εθνικό Γιαννιτσών στο «Δημήτρης Κοντικάκης».

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Εθνικό Γιαννιτσών προηγήθηκε μετά από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων με τον Ανδρονικίδη να ανοίγει το σκορ 0-1. Δύο λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση για τον Αγροτικό Αστέρα με τον Κουκουλέκη με μια γλυκιά σέντρα να βρίσκει τον Αβραμίδη και αυτός με καρφωτή κεφαλιά να κάνει το 1-1. Οι δύο ομάδες μέχρι το 45′ λεπτό είχαν πολλές ευκαιρίες αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στον αγώνα με έναν «κεραυνό» του Αλμπάνη να κάνει το 1-2 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αγροτικός Αστέρας πίεσε τον Εθνικό Γιαννιτσών και βρήκε το 2-2 στο 82΄λεπτό με τον Σαλπιγγίδη. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, οι «σταχυοφόροι» έσπασαν το ρόδι με τρομερή κεφαλιά του Μερτζανίδη που έγραψε το τελικό 3-2.