Αθλητικά

Βόλεϊ Γυναικών: ‘Ηττα με 3-1 σετ του Αίαντα Ευόσμου από τον Α.Ο.Φ. Πορφύρας

Published

on

Την ήττα με 3-1 σετ, σε εντός έδρας παιχνίδι, γνώρισε ο Αίαντας Ευόσμου από τον Α.Ο.Φ. Πορφύρας στην εξ’ αναβολής 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Volley League γυναικών στο κλειστό ΔΑΚ Ευόσμου.

Στο ξεκίνημα, ο Αίαντας Ευόσμου πάλεψε το παιχνίδι, πήρε το προβάδισμα και βρέθηκε στο +3 (18-15). Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 19-19 και να πάρουν το πρώτο σετ με 27-29.

Στο δεύτερο σετ, οι γυναίκες του Αίαντα με τον Κώστα Παπαδημητρίου στον πάγκο, βρέθηκαν να χάνουν με 5-10 αλλά γύρισαν πολύ γρήγορα τον αγώνα σε 12-10. Κράτησαν το προβάδισμα μέχρι τέλος, όπου επικράτησαν με 25-23 και ισοφάρισαν τα σετ σε 1-1.

Οι γηπεδούχες δεν μπήκαν το ίδιο δυνατά στο τρίτο σετ. Βρέθηκαν να χάνουν με 16-22 και τον Α.Ο.Φ να κερδίζει στο τέλος με 19-25, παίρνοντας και πάλι κεφάλι στα σετ.

Ο Αίαντας Ευόσμου «πάλεψε» το 4ο σετ και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ και να εκτοξεύσει τη διαφορά στο +5 (17-12). Ωστόσο, ο Α.Ο.Φ έφερε στα μέτρα του τον αγώνα και ισοφάρισε με 19-19 και κατάφερε να φτάσει στο 22-25 και να κερδίσει τον αγώνα με 1-3 σετ.

Αναλυτικά τα σετ: 27-29, 25-23, 19-25 και 22-25