Connect with us
Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Γ’ Εθνική: Νίκησε σε εξ’ αναβολής αγώνα ο Αγροτικός Αστέρας την Καλλικράτεια 0-1

Ο Αγροτικός Αστέρας είχε δύο δοκάρια, βρήκε το γκολ με πέναλτι και έκανε το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας

Το 4 στα 4 πέτυχε πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου καθώς επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-0 στον αγώνα με τη Νέα Καλλικράτεια στη Χαλκιδική, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Γ’ εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα της Καλλικράτειας είδε τον ανώτερο -αγωνιστικά- Αγροτικό Αστέρα να σημαδεύει δύο φορές το δοκάρι. Οι «σταχυοφόροι» κατάφεραν να επικρατήσουν 0-1 της τοπικής ομάδας και να βρίσκονται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.

Μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αγροτικός Αστέρας άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Προβατίδη. Στην ανάγνωση του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα, μην επιτρέποντας στη Καλλικράτεια να δημιουργήσει προβλήματα.

Στο 2ο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας μπήκε δυνατά και είχε δεύτερο δοκάρι στο 50′ λεπτό με τακουνάκι του Κατσιάκη και τον Μούτσα να μπλοκάρει. Οι παίκτες του Μάκη Κατσαβάκη δεν άφησαν χώρους ανοιχτούς και η πίεση στα ψηλά απέδωσε.

Στο 71′ οι γηπεδούχοι έμεινα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Κιλανίτη για εξύβριση του διαιτητή και με τον προπονητή της Καλλικράτειας να δέχεται και αυτός την κόκκινη κάρτα λόγω διαμαρτυριών. Μετά από τέσσερα λεπτά, ο Ουρδούδης των «πρασίνων» δέχτηκε την κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό μαρκάρισμα. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με τον Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου να πανηγυρίζει τη νίκη, που ήταν η τέταρτη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Οι συνθέσεις:

Καλλικράτεια (Δημήτρης Καλφάς: Μούτσα, Πανανός, Καραΐσκος, Σάκαλης, Σαββίδης, Κεργίοτα, Κιλανίτης, Παπαγεωργίου, Καρνόπουλος, Μουράτι και Παπαδόπουλος.

Αλλαγές: Κουκουτρίγκος, Παπάζολγου, Σταυρίδης.

Αγροτικός Αστέρας (Μάκης Κατσαβάκης): Ψωμιάδης, Πολυζάς, Καλίδης, Προβατίδης, Μπουλγκουρίδης, Καραγιάννης, Αβραμίδης, Αποστολίδης, Μαντζίδης, Κατσιάκης και Ουρδούδης.

Αλλαγές: Πορτοκαλάς, Σαπουντζής.