Σκαλώσαν στο «Χ» Μακεδονικός και Ηρακλής Αμπελοκήπων

Published

on

Γκέλα και για τις δύο ομάδες

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, με τον Μακεδονικό να φέρνει ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Κοζάνη, ενώ ο Ηρακλής έβγαλε τα μάτια του στο τέλος, αφού ισοφαρίστηκε σε 2-2 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Θύελλα Σαρακηνών.

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, όμως στα τελευταία λεπτά δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης 2-2 από την Θύελλα Σαρακηνών και δεν μπόρεσε να πετύχει τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Μακεδονικός δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κοζάνης και αναδείχθηκε εντός έδρας ισόπαλος με 1-1. Παρότι προηγήθηκε νωρίς στο 13ο λεπτό με τον Γαρύφαλλο, τρία λεπτά πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ψιανό που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να μην δεχτούν άλλο τέρμα και το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.