Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Εύκολο απόγευμα για τον Αγροτικό Αστέρα

Διέλυσε με τέσσερα γκολ τον Ορφέα Ξάνθης

Εύκολο απόγευμα είχε ο Αγροτικός Αστέρας που “σκόρπισε’ με 4-1 εντός έδρας τον Ορφέα Ξάνθης για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Είκοσι λεπτά στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά για τους παίκτες του Κώστα Γαλτσίδη άνοιξαν το σκορ από τα αποδυτήρια στο πρώτο λεπτό με τον Καλλίδη και δεκατρία λεπτά αργότερα ο Καθάριος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα. Στο 20ο λεπτό ο Ευθυμιάδης έκανε το 3-0 και στο 37′ ο Κατσιάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας έριξε τον ρυθμό του παιχνιδιού, αφού είχε κλειδώσει τη νίκη από το πρώτο μέρος. Ο Ορφέας Ξάνθης πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Ρωμανίδη με το 4-1 να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.