Published

on

Και οι δύο ομάδες έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας

Όρθιοι έφυγαν από την Αθήνα Μακεδονικός και Αγροτικός Αστέρας για την 2η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Super League 2.

O Μακεδονικός κατάφερε να πάρει τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα, φεύγοντας όρθιος από την έδρα της Προοδευτικής (0-0), που έμεινε για δεύτερο διαδοχικό ματς δίχως νίκη μετά και την ήττα από τον Αγροτικό Αστέρα.

Από την άλλη, ο Αγροτικός Αστέρας βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, τελικά έμεινε στο 1-1 με την Ηλιούπολη εκτός έδρας. Ο Αγροτικός Αστέρας, εκμεταλευόμενος λάθος στο κέντρο του γηπέδου άνοιξε το σκορ με τον Χαλκιαδάκη στο 35′ σε τετ-α-τετ με τον Τσάκαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ηλιούπολη μπήκε πιο δυνατά στο ματς, έχοντας την απόλυτη κυριαρχία. Μετά από ασφυκτική πίεση, ο Σάμιος, κατάφερε να ισοφαρίσει με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή, σημειώνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι «σταχυοφόροι» έχουν τέσσερις βαθμούς μετά από δύο αγωνιστικές και ακολουθεί το παιχνίδι με τον ΠΑΟ ΡΟΥΦ, που απέδρασε από τη Λάρισα, νικώντας με 3-1 τον τοπικό Ηρακλή.