Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Τεράστιο διπλό για τον Αγροτικό Αστέρα. Πάλι πρώτος ο Μακεδονικός, γκέλα για Ηρακλή

Τα αποτελέσματα όλης της αγωνιστικής δράσης

Με τη νίκη έφυγε από την Δράμα ο Αγροτικός Αστέρας επικρατώντας με σκορ 2-0, όπως επίσης και ο Μακεδονικός που πέρασε ξανά πρώτος μετά την εντός έδρας νίκη 2-0 επί του Εδεσσαϊκού, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Ακόμα μια γκέλα για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων που ήρθε ισόπαλος 1-1 στο “Κωνσταντίνος Καραμανλής” με τον Κτηνοτροφικό Αστέρα.

Τεράστιο δίπλό για τον Αγροτικό Αστέρα στη Δράμα επί της Δόξας με 2-0 και βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 14 βαθμούς. Η Δόξα Δράμας μπήκε ορεξάτη στο πρώτο μέρος και απείλησε με δυνατό σούτ του Κόντου που βρήκε το δοκάρι. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τον έλεγχο του ρυθμού σε όλο το πρώτο ημίχρονο απέναντι σε έναν Αγροτικό Αστέρα φλύαρο, χωρίς να μπορεί να δημιουργήσει. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι “σταχυοφόροι” άνοιξαν το σκορ με τον Ευθυμιάδη στο 51′ λεπτό. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, όμως με δύο κάθετες πάσες ο Αγροτικός Αστέρας διπλασίασε τα τέρματα του με τον Κεχαγιά στο 65′ να κλειδώνει τη νίκη και να δίνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα.

Και πάλι πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα ο Μακεδονικός μετά την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί του Εδεσσαϊκού. Οι παίκτες του Γιώργου Αμανατίδη κυριάρχησαν σε όλη την αναμέτρηση και άνοιξαν το σκορ με τον Χασάνογλου στο 27ο λεπτό. Ο Μακεδονικός θα μπορούσε να καθαρίσει από το πρώτο ημίχρονο τους φιλοξενούμενους αλλά ο Τεντζέρης ήταν σε πολύ καλή ημέρα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν με την ίδια ένταση και έφτασαν στο τελικό 2-0 με τον Τσουκάνη στο 56′ και έφτασαν τις πέντε νίκες σε έξι αγωνιστικές.

Δεν μπορεί να σταυρώσει νίκη ο Ηρακλής Αμπελοκήπων που έφερε ισοπαλία εντός έδρας 1-1 με τον Κτηνοτροφικό Αστέρα και βρίσκεται πλέον δέκα βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Μακεδονικό.