Header Leaderboard Ad Code

Αθλητικά

Γ’ Εθνική: Ντέρμπι κορυφής στον Εύοσμο

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής

Με το ντέρμπι πρωτιάς ανάμεσα στον Αγροτικό Αστέρα και τον Πανδραμαϊκό ανοίγει το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Επίσης, ο Μακεδονικός υποδέχεται τον ΑΣ Γιαννιτσά, ενώ ο Ηρακλής Αμπελοκήπων ταξιδεύει στη Κοζάνη για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.

Πιο αναλυτικά, ο Αγροτικός Αστέρας μετά την τεράστια εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-0 επί του Άρη Αβάτου, υποδέχεται την Κυριακή στις 15:00 στο «Δημήτρης Κοντικάκης» τον πρώτο Πανδραμαϊκό (ισοβαθμεί με τον Αγροτικό αλλά η διαφορά τερμάτων είναι υπέρ των Δραμινών) και θέλει τη νίκη για να μείνει μόνος πρώτος.

Την προηγούμενη αγωνιστική την πάτησε …στα τελευταία λεπτά ο Μακεδονικός, ο οποίος μέχρι το 89ο λεπτό κρατούσε τη νίκη στα χέρια του αλλά ένα γκολ από την ομάδα του Άγιου Ματθαίου Κέρκυρας (2-2) στα τελευταία λεπτά έφερε την πίκρα στους “πρασίνους” που ταξίδεψαν 734 χιλιόμετρα μακριά από τη Θεσσαλονίκη. Επίσης, η διοίκηση του Μακεδονικού έχει παράπονα από τη διαιτησία για τον κακό αγωνιστικό χώρο που είχε μετατραπεί σε “λίμνη” λόγω της έντονης βροχόπτωσης. Τώρα, οι παίκτες του Αμανατίδη φιλοξενούν το Σάββατο στις 15:00 τον ΑΣ Γιαννιτσά σε ένα παιχνίδι με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον λόγω και της βαθμολογίας αφού τις δύο ομάδες τις χωρίζουν πέντε βαθμοί.

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων δεν λέει να σηκώσει κεφάλι, αφού ηττήθηκε εντός έδρας με 1-3 από τον Εδεσσαϊκό και αγνοεί τη νίκη από τις 31 Οκτωβρίου όταν και επικράτησε επί της ΑΕ Λευκίμμης με 1-0. Την Κυριακή αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κοζάνη ΦΣ και η νίκη είναι μονόδρομος, καθώς με νέο αρνητικό αποτέλεσμα μπορεί να βρεθεί στον…πάτο της βαθμολογίας.